Neden Ambalajlı Suyu Tercih Etmeliyim

1.Sağlık

Su, sağlıklı bir hidrasyon şekli sağlayacak tek sıfır kalorili içecektir. Vücudumuzun susuz kalmasını önlemek için, yiyecek ve içecekler yoluyla her gün en az 2 ila 2,5 litre su tüketmemiz gerekir. Vücudumuzun günlük aktivitelerimiz ve bedensel işlevlerimizle kaybedilen sıvıları doldurmasına izin verilmezse, yavaş yavaş bir dizi temel fonksiyonu kaybederiz. Vücuda yeterli su alımını gerçekleştirmek, doğru vücut sıcaklığını ve iyi fiziksel işlevlerin yanı sıra iyi bir bilişsel işlev düzeyini koruyabileceğimizi garanti edecektir.

2. Kalite Garantisi

Doğal Mineralli su ve Doğal Kaynak suları, doğal su kaynaklarımızı ve çevrelerini koruyan uzun bir geleneğe sahip olmakla beraber, yüksek kaliteyi sunmaktadır.

Ayrıca, bu kaynaklardan elde edilen su, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Doğal Mineralli Sular ve İnsani Tüketim Amaçlı Sular hakkında Yönetmeliklerine uygun olarak herhangi bir mikrobiyolojik ve kimyasal işleme tabi tutulmadan ve tüketiciye, kaynakta bulunduğu doğal ve saf haliyle ulaştırılmaktadır.

Kaynağı, üretici ve parti numarasını belirtme zorunluluğu, bir ambalajlı suyun kaynağına kadar tamamen izlenebilir olduğu anlamına gelir. Ambalajlama günü ve zamanı bile tanımlanabilir. Ambalajlı suyun çeşidi ne olursa olsun, tüketiciler, güvenli ve sağlıklı bir içecek aldıklarından emin olabilirler.

Sıkı hijyen ve gıda güvenliği kuralları suyun kalitesi ve bütünlüğüne hiçbir şekilde müdahale edilmemesini sağlar.

 3.Tat Çeşitliliği / Tüketici Seçimi

Ambalajlı sular aynı görünebilirler, fakat aynı değillerdir. Aslında, doğal mineralli su ve doğal kaynak sularının her biri eşsizdir ve çok farklı tatlar sunar. Mineral bileşimi, bu sulara lezzet veren şeydir ve bu suyun yeryüzüne çıktığı yerdeki belirli jeolojik çevreye bağlıdır. Karbonasyon yani karbondioksit eklenmesi de tadı güçlü bir şekilde etkileyebilir ve farklı tatlar tüketiciler için daha fazla çeşitlilik sunar.

 4.Bilinçli Seçim

Doğal mineralli su ve doğal kaynak suyu satın almak, ne satın aldığınızı her zaman bilmeniz anlamına gelir: onun kaynağı, sıkı hijyen ve gıda güvenliği kontrolleri, aynı zamanda tat ve kompozisyon açısından da tutarlıdır.  Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), suyun normal bir fiziksel ve bilişsel işlevinin yanı sıra normal bir termoregülasyonun da sağlanmasına katkıda bulunduğunu kabul etmiştir.

 5.Kolaylık

Güvenli ve sağlıklı bir seçim olmanın yanı sıra ambalajlı su, çok çeşitli boyut ve formatlarda ürünler ile tüketicilere pratik seçenekler sunar. Ambalajlı sular, her koşulda gün boyunca hidratlı kalmanın kolay bir yolunu sağlayarak, taşınabilir olmanın belirgin avantajını sağlar.

6.Acil Durum Temini

Ambalajlı su, acil durum, doğal afet veya belediye su arzının kesildiği veya kirlendiği yerlerde hayati önem arz eder.

Bir deprem, sel, şiddetli kuraklık veya içilebilir musluk suyu kaynakları kesintiye uğradığında veya başarısız olduğunda, ambalajlı su insanlara gerekli suyu temin etmekte önemli bir rol oynar. Ambalajlı su endüstrisi, acil durumlarda ve doğal afet mağdurlarına düzenli olarak suyu temin eder.

 7.Sürdürülebilir Kaynak

Ambalajlı su üreticileri doğal su kaynaklarımızı dış etkenlerden ve kirlenmeden korumak için doğal kaynak ve doğal mineralli suyun çıktığı kaynakların etrafında geniş koruma alanları oluşturmaktadırlar.  Geniş kapsamlı koruyucu önlemler, sadece su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimini garanti etmekle kalmamakta, aynı zamanda bu suların güvenliğini de sağlamaktadır.

Ambalajlı su üreticileri ayrıca, üretimde düşük su kullanımı seviyesini koruyarak, çevresel performanslarını düşürmeye, hafif ambalajlama ve eko-tasarım yöntemleri uygulamak gibi teknikler yoluyla ambalaj atıklarını azaltarak çevresel açıdan verimli bir üretim sürecini sürdürmek için çaba sarf etmektedirler. Ambalajlı su endüstrisi aynı zamanda, karbon emisyonlarını mümkün olduğunca azaltmaya çalışmaktadır.

 Kısacası, ambalajlı sular doğal, sağlıklı ve en uygun seçenektir.